Tarihçe

“ÇİM-NAK Taşımacılık Limited Şirketi”

Nuh Çimento Sanayi A.Ş.’nin Çimento üretiminde Hammadde ihtiyacı olan Marn, Kalkerin çıkarılmasından kırıcılara kadar taşınması ile çimento üretiminde kullanılan Kömür, Alçı, Tras, Boksit, Kil, Demir Madeni gibi madenlerin stoktan yüklenip kırıcıya kadar taşınması için 1979 yılında Çimpaş Çimento ve İnşaat Malzemeleri Pazarlama A.Ş ile Nuh Çimento Sanayi A.Ş ortaklığında kurulmuştur.

İş makinası parkı;

Çim-Nak Taşımacılık Limited Şirketi sahip olduğu bakım atölyesinde kendi iş makinalarının tamiri ile Nuh Şirketler grubunun araç ve makinalarının tamir bakım işini yapmaktadır.

Çalışmalarında iş sağlığı ve iş güvenliği alanında diğer Grup şirketleri gibi gerekli önem ve hassasiyeti göstermekte olup gerekli önlemleri almaktadır.

2001 yılından itibaren Nuh Çimento Sanayi A.Ş. Limanına Gemi Acenteliği hizmeti de vermektedir.

Çim-Nak Taşımacılık Limited Şirketi daha etkin bir hizmet vermek adına teknolojiyi takip ederek çalışmalarında da proje esaslı ortak aklı esas almaktadır.

ÇİMNAK Taşımacılık Limited Şirketimiz 2022 yılından itibaren dizel ekskavatörleri elektrikliye dönüştürme projelerini kendi ekibi ve kendi imkânları ile hayata geçirmeye başlamıştır.

ÇİMNAK Taşımacılık Limited Şirketimiz ekskavatörlerini dizelden elektrikliye dönüştürmek isteyen üçüncü şahıs ve şirketlere de bu proje ve dönüşüm hizmetini vermektedir.