Nuh Çimento’ya Çevre Ödülü

Kocaeli Üniversitesi Yanık Ünitesi Açıldı
8 Nisan 2009
Hereke Nuh Çimento İlköğretim Okulu Açıldı
17 Şubat 2012

Kocaeli Sanayi Odası’nın yer yıl geleneksel olarak düzenlediği Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri töreni Çevre ve Orman Bakanı Prof.Dr.Veysel EROĞLU’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Çevre ödüllerini almaya hak kazanan sanayi kuruluşlarının açıklandığı törende Nuh Çimento’da ödüle layık görüldü.

Kocaeli Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleştirilen törene, Çevre ve Orman Bakanı Prof.Dr.Veysel EROĞLU, Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Büyükelçi Halit ÇEVİK, Kocaeli Valisi Gökhan SÖZER, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan ZEYTİNOĞLU, yarışmaya katılan sanayi kuruluşlarının yetkilileri ve çok sayıda davetli katıldı.
Kocaeli Sanayi Odasının 1995 yılından itibaren çevrenin korunmasına ve gelişimine katkıda bulunmak, çevresel açıdan sürekli gelişimi teşvik etmek, değişen çevre kavramlarına uyumu cesaretlendirmek, ölçülebilir çevre yatırımlarının yanı sıra çevreye ve topluma katkıları olan sanayi kuruluşlarının desteklenmesi ve teşvik edilmesi amacıyla gerçekleştirdiği Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri sahiplerini buldu.
Marmara Bölgesi’nde faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarının katılımı ile gerçekleştirilen ve bu yıl 16.sıdüzenlenen törende Çevre ve Teşvik ödüllerine layık görülen firmalar açıklandı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda büyük işletmeler dalında Çevre Ödülünü Ford ve Bilim İlaç alırken, Çevre Projesi Teşvik Ödülünü ise Nuh Çimento ve Tüpraş aldı. Kobi dalında da Teşvik Ödülüne Kartal Bombe layık görüldü.
Törende ödüle layık görülen Nuh Çimento’nun ödülünü K.Üretim ve Çevre Müdürü Oğuz AYDİNÇ, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU’nun elinden aldı. Ayrıca KARAOSMANOĞLU, ödül alan firmalara atıkların bertarafı konusunda İZAYDAŞ’ın indirim çekini verdi. Tören sonunda  Kocaeli Sanayi Odası Meclis Başkanı Hasan Tahsin TUĞRUL tarafından  Çevre ve Orman Bakanı Prof.Dr.Veysel EROĞLU’na Hereke halısı hediye etti.