Kocaeli Üniversitesi Yanık Ünitesi Açıldı

Nuh Çimento Matra Projesi Kapsamında Ödüllendirildi
11 Temmuz 2007
Nuh Çimento’ya Çevre Ödülü
18 Haziran 2010

Nuh Çimento Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesine yaptırılan Yanık Ünitesi 08 NİSAN 2009 tarihinde düzenlenen törenle açıldı.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji binasına yapılan Yanık Ünitesinin açılış törenine, Kocaeli Valisi Sn.Gökhan SÖZER, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.İbrahim KARAOSMANOĞLU, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sn.Sezer KOMSUOĞLU, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Sn.Ali DEMİRCİ, Kocaeli Sağlık İl Müdürü Sn.Hasan AYDINLIK, Nuh Çimento Yönetim Kurulu ve Nuh Çimento Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkanı Sn.Atalay ŞAHİNOĞLU, Nuh Çimento Yönetim Kurulu Üyesi ve Nuh Çimento Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkan Yardımcısı Sn.Özer YURTBİLİR, Nuh Çimento Yönetim Kurulu ve Nuh Çimento Eğitim ve Sağlık Vakfı Üyesi Sn.Fikret ESKİYAPAN, Nuh Çimento Genel Müdürü Sn.Cengiz GÖÇER, Nuh Gayrimenkul Genel Müdürü Sn.Ercan SAYARI, Nuh Çimento Eğitim ve Sağlık Vakfı Genel Müdürü Sn.Fatma GÜL, Tıp Fakültesi öğretim görevlileri ve çok sayıda davetli katıldı.
Yanık Ünitesi açılışı öncesinde Tıp Fakültesi Dekanı Sn.Ali DEMİRCİ, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.İbrahim KARAOSMANOĞLU ve Kocaeli Valisi Sn.Gökhan SÖZER yaptıkları konuşmalarda, Kocaeli gibi önemli bir sanayi bölgesinde yaşanacak yanık ile ilgili iş kazalarında ve bölge insanının yaşayacağı kazalarda yaşanan sıkıntıları ortadan kaldıracak olan Yanık Ünitesinin, sağlık alanında önemli bir yatırım olduğunu ve bu modern üniteyi Kocaeli’ne kazandıran Nuh Çimento Eğitim ve Sağlık Vakfına teşekkür ettiler.
Vakıf adına konuşan Sn.Atalay ŞAHİNOĞLU, “Nuh Çimento’da yaşadığımız bir iş kazasında yanan işçimizi her türlü imkanımız olmasına rağmen tedavisi için kapı kapı dolaştık ve o dönemde on dört aylık Sıla bebeğinde yaşadıkları bizlere yanık ünitelerin eksikliğini gösterdi.  Konu ile ilgili şirket yönetim kurulu üyeleri ile aldığımız kararı Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sn.Sezer KOMSUOĞLU ile paylaştık ve Tıp Hastanesinin böyle bir ünite için yerlerinin olduğunu fakat iç donanımı için finansal destek bulamadıklarını belirti. Bizde Yanık Ünitesi kurmak için talip olduğumuzu söyledik ve yapılan ortak çalışma ile tahsis edilen alana kısa sürede üniteyi kurduk.” dedi.
Konuşmalar sonrasında Kocaeli Valisi Sn.Gökhan SÖZER, Nuh Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Atalay ŞAHİNOĞLU’na, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.İbrahim KARAOSMANOĞLU, Nuh Çimento Yönetim Kurulu Üyesi Sn.Özer YURTBİLİR’e teşekkür belgesi verdi.
Yaklaşık 2 Milyon TL. harcanarak uluslararası standartlara uygun ve son teknoloji cihazların alındığı Yanık Ünitesinde, poliklinik odası, acil hasta karşılama odası, yıkama tankı odası, ameliyathane, yoğun bakım odası ve hasta yatak odaları bulunmaktadır.